
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Supply Voltage | 5.1 V |
| Min Supply Voltage | 4.9 V |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Propagation Delay | 6 µs |
| Max Supply Current | 4.5 mA |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Number of Receivers | 1 |
| Number of Transmitters | 1 |
| Receiver Hysteresis | 200 mV |
| Baud Rate | 20 kbaud |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 7689
Distributors
pcbx
Unit Price$0.70051
Ext.Price$0.70051
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.70051 | $0.70051 |
| 10 | $0.56102 | $5.61020 |
| 25 | $0.51304 | $12.82600 |
| 50 | $0.46916 | $23.45800 |
| 100 | $0.42903 | $42.90300 |
| 300 | $0.40780 | $122.34000 |
| 500 | $0.38761 | $193.80500 |
| 1000 | $0.36618 | $366.18000 |
